Nareszcie! W końcu! Hurra!

Uczniowie klas VII i VIII z niecierpliwością czekali na 22 września 2021 roku by po raz pierwszy po długiej przerwie opuścić szkolne mury i pojechać na upragnioną wycieczkę.

42 uczniów naszej szkoły pod opieką p. Renaty Sobieszuk- Rzeńcy, p. Doroty Matejek i p. Łukasza Męczyńskiego wyruszyło do Lublina na pokazy chemiczno- fizyczne organizowane przez UMCS. Jednak zanim udaliśmy się na to ciekawe wydarzenie odwiedziliśmy lubelską galerię handlową „ Olimp”, gdzie wielu uczestników wyprawy z energią poświęciło się shopingowi. Potem udaliśmy się do pełnego tajemnic labiryntu, w którym wszyscy z wypiekami na twarzy oddawali się ekscytującej, pełnej dźwięków i kolorów zabawie z laserami. Drużyny zielonych i czerwonych walczyły o palmę pierwszeństwa w celności, obronie i ataku. To był aktywnie spędzony czas.

Następnym punktem programu były pokazy. Świat nauk ścisłych zaczęliśmy od pokazów chemicznych, na których było kolorowo i wybuchowo. Uczniowie i uczennice nie tylko oglądali prezentowane eksperymenty przez pracowników Wydziału Chemii UMCS, ale też przy wybranych asystowali, co sprawiło im szczególną radość. Dalsze kroki skierowaliśmy na Wydział Fizyki i Matematyki. Tam czekały nas doświadczenia z akustyki, mechaniki, ciśnienia oraz elektomagnetyzmu, które uzmysłowiły uczniom i uczennicom jak ważna jest fizyka w rozwoju techniki nas otaczającej.

W tej części przy eksperymentach oprócz uczniów asystowali również opiekunowie.

Bezpiecznie , w doskonałych humorach po 20 wróciliśmy do domów.

Komentowanie wyłączone.
Kategorie
Kontakt
  • Misie 118
  • (083) 3711171
  • szkola_misie@miedzyrzecgmina.pl
Skip to content