Z wizytą w teatrze

W dniach 4 i 5 grudnia 2023r. uczniowie klas 4-8 wyjeżdżali do Międzyrzeca Podlaskiego na spektakle teatralne pt. „Projekt Mickiewicz” i „Zemsta” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.

Młodzi adepci aktorstwa doskonale wywiązali się ze swojego zadania przenosząc licznie zgromadzoną na sali odnowionego kina „Sława” publiczność do czasów Mickiewicza i Fredry.Dzięki użyciu nowoczesnych technologii zawiły świat „Pani Twardowskiej”, „Powrotu taty” czy „Ballad i romansów” stał się trochę bliższy i bardziej zrozumiały. Dodatkową atrakcją był aktywny udział naszych uczniów w tworzeniu fabuły przedstawienia.

Również komedia Aleksandra Fredry wywołała pozytywne emocje. Śledząc losy Klary, Wacława, Cześnika, Rejenta, Podstoliny, Papkina i przezabawnego Dyndalskiego mogliśmy zobaczyć życie szlachty na dworach, dworkach i zamkach. Nie sposób było się nie śmiać z wyolbrzymionych przez Fredrę przygód bohaterów. Na długo pozostaną w pamięci szczególnie śmieszne kwestie wypowiadane min przez Cześnika: ”Mocium Panie me zdanie…”, czy Rejenta: ”Niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba” oraz Klary: “Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla kup mi luby!”.

Dzięki udziałowi w przedstawieniach uczniowie utrwalili zdobyte w szkole informacje, które mogą się przydać na sprawdzianach i podczas egzaminu.

Komentowanie wyłączone.
Kategorie
Ostatnie posty:
Kontakt
  • Misie 118
  • (083) 3711171
  • szkola_misie@miedzyrzecgmina.pl
Skip to content