Projekt „ Kreatywna Polska”

Miło nam poinformować, że klasa druga, jako jedna ze stu klas drugich w Polsce rozpoczęła przygodę z programem „Kompas Kreatywności” w ramach projektu „Kreatywna Polska”. Realizacja projektu o zasięgu ogólnopolskim trwać będzie od marca 2023 do marca 2024 roku. Projekt realizowany jest przez Uniwersytet Wrocławski, we współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej i przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Jego nadrzędnym celem jest wspieranie uczniów w ich rozwoju kreatywności, a także kompetencji międzykulturowych.

Przed przystąpieniem do realizacji projektu przeprowadzono badania w klasie treningowej
i równoległej klasie drugiej w Zespole Placówek Oświatowych nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Badania zostaną powtórzone na zakończenie treningu, w tych samych klasach, w celu porównania osiągniętych efektów zajęć.

Podczas pierwszych zajęć uczniowie stworzyli swój symbol kreatywności, zapoznali się z działaniem kompasu, a następnie poprzez działanie za pomocą pojemnika z woda, papieru, magnesu i igły nauczyli się wyznaczania i odczytywania kierunków świata. Namagnesowana igła ustawiała się zawsze w kierunku północ-południe.

Wzięcie udziału w projekcie, wśród dwóch tysięcy uczniów z całej Polski to dla nas ogromny sukces.

Komentowanie wyłączone.
Kategorie
Ostatnie posty:
Kontakt
  • Misie 118
  • (083) 3711171
  • szkola_misie@miedzyrzecgmina.pl
Skip to content